Hrály jsme v Draku

 
Předposlední zářijový týden proběhly v Hradci Králové Francouzské dny. V divadle Drak - v Labyrintu - uspořádali po úspěšném představení Poslední trik Georgese Mélièse ochutnávku francouzských vín a sýrů a součástí tohoto večírku byl i náš koncert. 
 
Děkujeme za pozvání!
 
                                                                                 K & M & M
-------------------------------------------------------------------------------------------

Jarní vystoupení v Knihovně města Hradce Králové 3. dubna 2018

 

... si s polečně s námi užili také naši studenti. Bez zaváhání přijali návrh nacvičit několik skladeb, čímž si netradičně zpestřili a doplnili výuku francouzštiny. Samozřejmě se také blýskli před svými rodiči a dalšími kamarády jako výborní muzikanti! Velké poděkování patří týmu paní Evy Landsmannové z KMHK za pořadatelství celé akce a paní Evě Buřilové za zajištění videonahrávky.
 
                                                                  Katka, Martina, Miriam
 
--------------------------------------------------------------------------------
 

8. týnišťský Francouzský večer 14. ledna 2018

 

... nás jednoduše nadchl a překvapil. Plné hlediště týnišťského divadla bylo pro nás tou největší odměnou. Děkujeme mladým muzikantům Samueli Weinfurterovi, Milanu Vrbíkovi a Michalu Havrdovi, že přijali naše pozvání zahrát si s námi, čímž velmi zpestřili letošní program. Děkujeme Filipu Kolářovi za skvělé ozvučení a členům Spolku přátel města Týniště za pořadatelství. 
 
                                                                  K, M , M
 

 

Krátké podzimní ohlédnutí

 

 

V Třebechovicích pokaždé spokojení

 

Letošní září bylo opravdu nevlídné. Několik deštivých víkendů, babí léto nikde. O jedné takové mokré sobotě, 16. září,
jsme hrály v Třebechovicích. Možná jsme na špatné počasí tak trochu sázely a říkaly jsme si, že by tím pádem lidé mohli za kulturou vyrazit. Nemýlily jsme se! Všechny lavice evangelického kostela byly zaplněné. Ale počasím to rozhodně nebylo. Do Třebechovic na šansony pokaždé přijedou davy. Díky!
 
--------------------------------------------------------------------------------------------

Pohádková atmosféra v Častolovicích

 

Již podruhé jsme měly tu čest hrát na nádvoří častolovického zámku u příležitosti Hradozámecké noci. Příjemný teplý srpnový večer, nasvícené nádvoří, spokojení posluchači. Vážíme si toho, že i my se můžeme podílet na této vyhledávané události.
 
--------------------------------------------------------------------------------------------
 

Naši Kunvalďané nám rozumějí

 

1. července se konal koncert v Kunvaldu, kterým již tradičně zahajujeme naše prázdniny. Přípravy v kostele sv. Jiří před vystoupením doprovázely vydatné dešťové přívaly. Vloni tomu nebylo jinak, a proto jsme tomu ani nevěnovaly větší pozornost. Jen jsme si pomyslely: "Jo, jo, holt tradice!"   V Kunvaldu je vždy pohodová atmosféra a vše klapne do posledního puntíku. Zásluhu na tom mají hlavní organizátorka paní Hana Michaličková, mistr zvuku Michal Brůna a kunvaldský starosta pan Josef Paďour. Všem moc děkujeme. K & M
 
                                                                             
 
------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Krásné přijetí ve Smiřicích (2017)
27. května se konal Francouzský večer v zámeckém kostele Zjevení páně ve Smiřicích. Pozvaly nás sem dámy z Kulturního střediska Dvorana. Čekalo nás tu milé přijetí, nádherné prostředí a výborné zázemí pro chvilku oddechu před vystoupením. Koncert samotný se velmi vydařil. Vycítily jsme   to z obecenstva, z jejich očí, úsměvů, zájmu o věc.             Děkujeme, Smiřice!
                                                                                           Katka, Martina, Miriam        

 

Fotogalerie

 

Jak jsem se se svými žáky opět vydala do Ostravy   

Dovolte mi, abych se s vámi podělila o radost ze skvělého umístění na celostátní soutěži v interpretaci frankofonní písně. 
psjg.cz/blog/2017/03/27/3271/       
                                                                       Martina        

 

 
 

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Francouzský večer v rámci Dnů frankofonie 
se uskutečnil 13. března 2017, pořádala Knihovna města Hradce Králové.

 

Vystoupení předcházela krátká rozhlasová upoutávka na vlnách ČRo Hradec Králové.
 
Host ve studiu 13. 3. 2017, 14.20
 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Krátké podzimní resumé (2016)

 

Franouzský večer v Třebechovicích se vydařil na výbornou!

 

Ačkoli bylo 24. září doslova letní počasí, které lákalo strávit krásný den někde venku na kole nebo na túře, přesto přišlo na náš koncert tolik lidí, že opět zaplnili celý kostel. Velké poděkování pak patří Třebechovickému muzeu betlémů za skvělou propagaci a představitelům místního sboru Českobratrské církve evangelické za zpřístupnění kostela. 

                                                                     

P. S.: Michale, Tobě díky za skvělé nazvučení! :-)

Zleva: Miriam Otčenášková, Kateřina Prokešová, Tereza Košťálová, Martina Forejtková

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Příjemné hraní v Hořicích

Velice rády jsme přijaly pozvání do Hořic - vždyť jsme to paní farářce Církve československé husitské slíbily už před rokem! Naše vystoupení se konalo 30. října v bývalé synagoze, jež zároveň slouží jako místo setkávání tamního sboru. Jde o velice zajímavý, pozoruhodný, ale rovněž příjemný prostor, kde lidé k sobě mají hodně blízko, a proto se nám tu hrálo moc dobře. 

Barokní synagoga v Tovární ulici. Již šedesát let je v majetku Církve československé husitské.  

-------------------------------------------------------------------------------------

V Týništi letos až 13. listopadu

Naše vystoupení v Týništi mají putovní charakter. Původně jsme hrávaly ve Vodárenské věži. Pak jsme zvolily hlavní sál Kulturního domu a letos jsme zase zkusily, jak šansony vyzní v klubovém prostoru sálu malého. No a ani tentokrát z toho nejsme moudré. Jak se říká, každé má svoje. Shodly jsme se ale, že lépe se nám hraje, když máme s posluchači bližší kontakt.

 

 

Výborná houslistka Miriam Otčenášková s námi hraje již několik let  - díky Mirko :-)

 

 
 

Ohlédnutí za uplynulou sezónou (2015)

07.10.2015 13:22

Je podzim, hlavní letošní vystoupení jsou za námi a tak jsme během nedávného telefonátu s Martinou všechno probíraly, kde jsme hrály, jaké to bylo a co bude dál. Zcela nové pro nás bylo hraní v královéhradeckém sboru kněze Ambrože na jaře 22. května. Prvorepubliková architektura této církevní stavby je nepochybně velice zajímavá, ale potrápila nás její akustika. Zde jsme zjistily, že bez profesionálního zvukaře se v takovýchto prostorách neobejdeme. Na druhou stranu jsme byly velmi mile překvapené, kolik Hradečáků si francouzskou hudbu přišlo poslechnout. Proto chci na tomto místě poděkovat faráři Církve československé husitské Mgr. Tomáši Altmanovi za skvělou propagaci. 

Další premiérou pro nás byla Noc kostelů hned týden po "Ambrožovi". Naši známí nás pozvali do Chocně, kde jsme vyplnily podvečerní program v kostele sv. Františka Serafínského. Noc kostelů je již tradiční celoevropskou kulturní akcí, během níž se kostely a modlitebny otevírají široké veřejnosti a náboženské obce chystají nejrůznější doprovodné programy, ty hudební nevyjímaje. Jsme rády, že i my jsme se letos mohly zúčastnit.

Martinino napojení na Podorlicko způsobilo, v dobrém slova smyslu, že se k našim pravidelným místům, kde hráváme, přiřadila obec Kunvald. Stejně jako vloni, také letos, zkraje července, přišlo do tamního kostela sv. Jiří na francouzskou hudbu spousta lidí. V Kunvaldu se nám hraje moc dobře, protože z místních posluchačů cítíme velký zájem a nadšení pro věc.

V září už pravidelně vystupujeme u nás doma, to znamená v Třebechovicích a v Týništi. Společně s dalšími Třebechováky Klárou Zdechovskou, Kamilou Hesovou, Miriam Otčenáškovou a Jindřichem Drozdem jsme nacvičili úplně nový repertoár. Francouzský večer v třebechovickém kostele Českobratrské církve evangelické vyšel na jedničku. Lavice byly zaplněné do posledního místa, panovala příjemná nálada a nové písničky se povedly na první dobrou. V Týništi se hrálo poprvé v Kulturním domě, který v uplynulých dvou letech prošel kompletní rekonstrukcí a modernizací. Jak pro nás, tak pro organizátory to byla velká neznámá. Nikdo z těch, kdo se na týnišťském vystoupení podíleli, neměli tušení, jak tam naše hudba vyzní a jak bude fungovat další technika. Nakonec nás ale slova díků a uznání přesvědčila, že i tentokrát se šansony líbily, ačkoliv jsme přeci jen očekávaly o chlup větší návštěvnost. Ale nemůže být vše jenom pozitivní. 

V nastávajícím zimním období budou na prvním místě naše zaměstnání a rodiny. Semtam si zamuzicírujeme, abychom nevyšly ze cviku, ale zjara se opět probudíme k životu. Nápadů je dost a dost. Děkujeme za přízeň všem, komu se líbí, co děláme a kdo nás podporuje. Ta zpětná vazba funguje!

Vaše Kateřina

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Finále frankofonní písně v Bánské Bystrici

28.06.2015 22:21

Alliance Française a Francouzský institut uspořádal 19. června mezinárodní finále v interpretaci frankofonní písně. V návaznosti na úspěšné absolvování národního kola jsem se tedy vydala na Slovensko zkusit štěstí i já. Tentokrát jsem bohužel cestovala sama, protože finiš v závěru školního roku nedovolil Kátě věnovat se naší hudbě na sto procent. Konkurence byla opravdu veliká a výkony soutěžících úžasné. Na medailových pozicích jsem se sice neumístila, ale jsem každopádně ráda, že jsem do toho šla. Jak se říká, byla to pro mě obrovská zkušenost. 

 

Vaše Martina

www.bystricoviny.sk/kultura/skvele-finale-francuzskej-piesne-v4-vyhrala-banskobystricanka-pufflerova/

Finale SPF 19.6.15. Radio Lumen.mp3 (6,3 MB)