Na našem repertoáru pravidelně naleznete písně velikánů klasického francouzského šansonu jako například Édith Piaf, Charlese Aznavoura, Jacquese Brela, Yvese Montanda a zároveň rády zalovíme ve vodách žhavé současnosti, abychom českému publiku představily současné frankofonní interprety: např. zpěvačky Zaz, Wende Snijders anebo rapera Stromae. 

Náš program pravidelně zpestřují zajímaví hosté. Díky průvodnímu slovu vás seznámíme nejen s autory písní a jejich interprety, ale také vám přiblížíme obsah či poselství zpívaného textu. 

Těžištěm naší koncertní činnosti jsou tradiční Francouzské večery v Třebechovicích pod Orebem a v Týništi nad Orlicí, které rok od roku navštěvuje větší počet diváků, a dále letní vystoupení v kostelích v Kunvaldu a ve Fořtu. Kromě dalších koncertů v rámci našeho regionu jsme vystupovaly na akcích pořádaných Pedagogickou fakultou Univerzity Hradec Králové, Knihovnou města Hradec Králové nebo Pedagogickou fakultou Masarykovy univerzity v Brně. 
 

Naše hudební duo má dvě stálé členky: Martinu Forejtkovou (klavír, akordeon, zpěv) a Kateřinu Prokešovou (violoncello, zpěv). Jsme dlouholeté kamarádky a spolužačky z Pedagogické fakulty v Hradci Králové. Vystudovaný obor "francouzština a hudební výchova" nám předurčil nejen budoucí dráhu gymnaziálních profesorek, ale také lásku k francouzské hudbě, kterou v posledních letech z našich médií příliš neslýcháme. 

Na našem repertoáru pravidelně naleznete písně velikánů klasického francouzského šansonu jako například Édith Piaf, Charlese Aznavoura, Jacquese Brela, Yvese Montanda a zároveň rády zalovíme ve vodách žhavé současnosti, abychom českému publiku představily hvězdy dneška, např. zpěvačku Zaz, Indilu nebo skupinu Ben l´Oncle Soul. 

Náš program pravidelně zpestřují zajímaví hosté. Díky průvodnímu slovu vás seznámíme nejen s autory písní a jejich interprety, ale také vám přiblížíme obsah či poselství zpívaného textu. 

Těžištěm naší koncertní činnosti jsou tradiční podzimní Francouzské večery v Třebechovicích pod Orebem a v Týništi nad Orlicí, které rok od roku navštěvuje větší počet diváků. Kromě dalších koncertů v rámci našeho regionu jsme vystupovaly na akcích pořádaných Pedagogickou fakultou Univerzity Hradec Králové, Knihovnou města Hradec Králové nebo Pedagogickou fakultou Masarykovy univerzity v Brně.Chcete-li, abychom zahrály i vám, napište nám - viz Kontakt.

*********************************************